10. června 2022
NOC KOSTELŮ
ARCHIV

Dětští výherci Noci kostelů převzali ceny z rukou biskupa

Archiv 2012 – 27. 9. 2012 | Litoměřice

Litoměřický biskup Jan Baxant předal ceny dětským výhercům výtvarné soutěže „Moje Noc kostelů“, která byla vyhlášena v litoměřické diecézi u příležitosti letošní Noci kostelů. Setkání se konalo v biskupské rezidenci v Litoměřicích v pátek 21. září 2012. Účastnilo se ho jedenáct dětí se svými rodinnými příslušníky.

„Do soutěže bylo zasláno 67 výtvarných prací dětí ve věku do 15 let. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích, nejvíce byla zastoupena druhá kategorie – děti od 7 do 11 let,“ uvedla Ing. Kristýna Solničková, MBA, hlavní koordinátorka akce v litoměřické diecézi. „V nejmladší kategorii dětí do 6 let zvítězila Maruška Kubelková z Litoměřic, ve druhé kategorii se vítězkou stala Rozálie M. Krameriusová z Loun a první místo ve třetí kategorii od 12 do 15 let získala Markéta Hlaváčková z Terezína,“ upřesnila.

Výherci byli odměněni hodnotnými cenami, které jim věnovaly firmy DinoToys s. r. o.; Centrum Babylon, a. s.; DISTAV CZ stavební, s. r. o.; Zoologická zahrada Liberec a drobnějšími suvenýry přispěla i Zoologická zahrada Ústí nad Labem. Některé z cen věnovalo Biskupství litoměřické.

Odborná porota vybrala v každé kategorii ještě další výherce, kteří rovněž obdrželi ceny od uvedených sponzorů.

Hlavní cenou v kategorii pro nejmladší děti bylo dřevěné pískoviště ve tvaru lodi vyrobené speciálně pro tuto příležitost, vítězky dalších dvou kategorií si za své povedené výkresy odnesly mobilní telefony.

Mons. Jan Baxant dětem poděkoval, pochválil je za jejich aktivitu a zdůraznil, že svět může být pěkný, když nám všem o něco půjde.

Letošní Noc kostelů probíhala na Den dětí – 1. června. V litoměřické diecézi se uskutečnila potřetí. V letošním roce se k ní připojilo 169 církevních objektů, ve kterých bylo zaznamenáno více než 25 tisíc návštěvnických vstupů.

„Stále hledáme způsoby, jak Noc kostelů přiblížit více lidem. Ideální by bylo, kdybychom přišli každý rok s nějakou zajímavou novinkou. Letos to byla výtvarná soutěž pro děti a pexeso s obrázky bohoslužebných předmětů. O obojí byl zájem, takže už nyní zvažujeme, že například výtvarnou soutěž vyhlásíme i v příštím roce. Samozřejmě doufáme, že se do ní zapojí více dětí,“ řekla Kristýna Solničková.

                                                                                                                         Jana Michálková

 

Fotogalerii naleznete na www.dltm.cz


Další aktuality

Noc kostelů 2023

Noc kostelů 2023

28. 6. 2022 | ČR

Příští Noc kostelů se bude konat v pátek 2. června 2023.

 

více …

Noc kostelů 2022

Noc kostelů 2022

23. 6. 2022 | ČR

Diecézní koordinátoři se setkali při vyhodnocení Noci kostelů 2022, která se opět konala v celé České republice.

více …

Origami - kostel

Origami - kostel

9. 6. 2022 | Praha

Přinášíme vám trochu ruční zábavy. Vyrobte si kostel pomocí metody origami!

více …

Tango ve věznici

Tango ve věznici

6. 6. 2022 | Praha

Ve věznici Příbram také proběhne Noc kostelů, i když trochu jinak. Není sice možné pozvat veřejnost do vězeňské kaple, ale centrální program vězeňské Noci kostelů stojí za pozornost.

více …

Noc kostelů na YouTube

Noc kostelů na YouTube

18. 5. 2022 | ČR

Krátký videospot na YouTube je pozvánkou na 14. ročník Noci kostelů, která se bude konat v pátek 10. června 2022.

více …

Audiospot zve na Noc kostelů

Audiospot zve na Noc kostelů

4. 5. 2022 | ČR

Program Noci kostelů nyní v České republice připravuje na 1300 kostelů a modliteben.

Na Noc kostelů zve návštěvníky také audiospot, který byl vyroben ve studiu Radia Proglas a bude prezentovat Noc kostelů v radiovysílání.

více …

Aplikace Noc kostelů – letos i pro Apple

Aplikace Noc kostelů – letos i pro Apple

26. 4. 2022 | ČR

Aplikaci Noc kostelů, která je od loňska k dispozici pro systém Android, letos doplní obdobná aplikace pro systém Apple iOS.

více …

Pozdrav k Noci kostelů zaslal Christoph kardinál Schönborn

Pozdrav k Noci kostelů zaslal Christoph kardinál Schönborn

20. 4. 2022 | ČR

Právě ve Vídni vznikla před lety myšlenka Noci kostelů - Lange Nacht der Kirchen, která se během několika let rozšířila do celého Rakouska, České republiky a do dalších zemí.
Pozdrav u příležitosti Noci kostelů zasílá našim návštěvníkům vídeňský arcibiskup Christoph Kardinal Schönborn, kterému je myšlenka Noci kostelů od začátku velmi blízká. 

více …

Vizuální styl Noci kostelů 2022

Vizuální styl Noci kostelů 2022

5. 4. 2022 | ČR

Představujeme vizuální styl Noci kostelů 2022, který je společný pro všechny zapojené země. Noc kostelů se bude letos konat v pátek 10. června 2022.

 

více …

Význam motta Noci kostelů 2022

Význam motta Noci kostelů 2022

18. 3. 2022 | ČR

Motto Noci kostelů 2022 zní:

Za dne ať Hospodin dává svou milost, celou NOC mu budu zpívat a chválit ho.

více …

Přihlašování kostelů začalo

Přihlašování kostelů začalo

1. 2. 2022 | ČR

Přihlašování pro letošní ročník Noci kostelů bylo spuštěno! Zveme všechny kostely, kaple, modlitebny a sbory, jejichž církev je členem nebo přidruženým členem Ekumenické rady církví, aby se zapojily do projektu Noc kostelů. 

více …

Noc kostelů 2022

Noc kostelů 2022

14. 7. 2021 | ČR

Letošní Noc kostelů se bude konat v pátek 10. června 2022.

více …

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube