NOC KOSTELŮ
ARCHIV

Noc kostelů v roce 2015

V roce 2015 bylo přihlášeno 1483 kostelů a modliteben.

V roce 2015 bylo připraveno celkem 7563 programů.

Noc kostelů se v roce 2015 konala také zde:

Třebíč-zámek

bazilika sv. Prokopa a Panny Marie

Olomouc

kostel sv. Kateřiny

Chlum u Třeboně

kostel Nanebevzetí Panny Marie

Otrokovice

kostel sv. Vojtěcha

Kralovice

evangelický kostel

Aktuality

Příští Noc kostelů  – 10. června 2016

Příští Noc kostelů – 10. června 2016

31. 8. 2015 | ČR

Noc kostelů v příštím roce se bude konat v pátek 10. června 2016.

více …

AFTERPARTY po Noci kostelů v Plzeňské diecézi aneb slavení není nikdy dost

AFTERPARTY po Noci kostelů v Plzeňské diecézi aneb slavení není nikdy dost

16. 6. 2015 | Plzeň

V úterý 16. 6. 2015 se v odpoledních hodinách začali sjíždět organizátoři Noci kostelů plzeňské diecéze do nádherných prostor Meditační zahrady města Plzně. Čekalo je srdečné přivítání, komentovaná prohlídka zahrady, také zvané Památník obětem zla. Podmanivou atmosféru zahrady, lemovanou sochami Romana Podrázského, dobarvovalo slunce vykukující za mraky. Cesta zahradou končila v místní kapli, kde P. Krzysztof požehnal všem přítomným, byla to výjimečná chvíle. Celý další čas patřil radostnému společnému slavení, hojnost jídla a pití prolínalo zajímavé sdílení o Noci kostelů na různých místech. Přítomní řečníci se doslova předháněli ve svědectví a společné potěšení nebralo konce. Dostalo se na všechny, a pak jsme všichni ještě byli obdarování řeckokatolickým zpívaným požehnáním. S vděčností píši tyto řádky a děkuji Bohu za všechna dobrodiní, která jsme mohli v naší diecézi zakusit.

Majka Lachmanová, koordinátorka Noci v Plzeňské diecézi.

více …

Noc kostelů 2015

Noc kostelů 2015

15. 6. 2015 | ČR

Koordinátoři Noci kostelů se sešli ve dnech 9. - 10. června k vyhodnocení Noci kostelů, která se opět konala v celé České republice.

Noc kostelů se stala v České republice již tradiční událostí, očekávanou mnoha tisíci zájemců vždy na přelomu května a června. V letošním roce se zapojilo více než 1 400 kostelů a modliteben a podle informací bylo v celé České republice během Noci kostelů zaznamenáno více než 450 000 návštěvnických vstupů. Na základě reakcí návštěvníků i médií se otevřené prostory kostelů, i doprovodné programy zde připravené, těšily velkému zájmu nejširší veřejnosti. Letošní Noc kostelů provázela především pokojná atmosféra v kostelech a modlitebnách, spokojenost návštěvníků i radost tisíců dobrovolných pořadatelů.

více …

Všechny aktuality …

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube