NOC KOSTELŮ
ARCHIV

Noc kostelů v roce 2014

V roce 2014 bylo přihlášeno 1428 kostelů a modliteben.

V roce 2014 bylo připraveno celkem 7676 programů.

Noc kostelů se v roce 2014 konala také zde:

Olomouc

kostel sv. Kateřiny

Praha 1 - Malá Strana

kostel Panny Marie Vítězné a sv. Antonína Paduánského (Pražské Jezulátko)

Litvínov

kostel sv. Michaela archanděla

Jindřichův Hradec

kostel sv. Kateřiny

Zdíkov

kostel sv. Ludmily

Aktuality

Noc kostelů 2015

30. 9. 2014 | ČR

Noc kostelů v příštím roce se bude konat v pátek 29. května 2015.

více …

Noc kostelů 2014

16. 6. 2014 | ČR

Koordinátoři Noci kostelů se sešli ve dnech 11. - 12. června k vyhodnocení Noci kostelů, která se opět konala v celé České republice.

Noc kostelů se stala v České republice již tradiční událostí, očekávanou mnoha tisíci zájemců vždy na přelomu května a června. V letošním roce se zapojilo více než 1 400 kostelů a modliteben a podle informací bylo v celé České republice během Noci kostelů zaznamenáno na 450 000 návštěvnických vstupů. Na základě reakcí návštěvníků i médií se otevřené prostory kostelů, i doprovodné programy zde připravené, těšily velkému zájmu nejširší veřejnosti. Letošní Noc kostelů provázela především pokojná atmosféra v kostelech a modlitebnách, spokojenost návštěvníků i radost tisíců dobrovolných pořadatelů.

více …

Afterparty v zámeckých prostorách Křimického zámku

12. 6. 2014 | Plzeň

Na padesát organizátorů, duchovních a pomocníků Noci kostelů z plzeňské diecéze se sjelo na zámek do Křimic. Slavení takového krásného společenství jsme zahájili v kapli zámku a atmosféra této chvíle byla mocná. Poděkovali jsme spočně za všechno, co jsme mohli prožít, zazpívali s vděčností Bohu a obdrželi požehnání od P. Krzysztofa do našich životů. Další část patřila již panu správci, který se na zámku kdysi dávno narodil a s velkou láskou nás zasvěcoval do historie a osudu jeho pánů a celé stavby.

více …

Všechny aktuality …

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube