Omlouváme se za výpadek webu www.nockostelu.cz způsobený značným zatížením serveru.

Zobrazujeme provizorní webové stránky.

Mikulov, modlitebna Evangelické církve metodistické

Program Noci kostelů 25. května 2018

»»» Moje Noc

Hra pro děti
Znáš Ho? Putuj mezi stanovišti, sbírej nálepky, vyráběj, čti, přemýšlej spolu s rodiči - o tom, jaký je vlastně Bůh, kterému křesťani věří. »»»

»»» Moje Noc

Hudební vstupy
Hudba patří na každou z našich bohoslužeb, proto vás chceme i na Noci kostelů pozbat k poslechu současných křesťanských písní v podání členů církve. »»»

»»» Moje Noc

Kavárna
Drobné občerstvení, káva, čaj, ... »»»

»»» Moje Noc

Promítání krátkých filmů
Uvelebte se v našem filmovém koutku a nechte se oslovit některým z krátkých filmů k zamyšlení. Promítáme celý večer ve smyčce, přehled filmů viz níže. »»»

»»» Moje Noc

Výstava fotografií Bible mluví
Galerie portrétů místních lidí různého věku, povolání, zázemí, které spojuje mimo jiné láska k Bibli. V krátkých doprovodných textech popisují, co pro ně Kniha knih znamená. »»»

Informace o kostele:

Historie farnosti

Farnost Evangelické církve metodistické Mikulov - kam modlitebna v Mikulově patří - vznikla na začátku 50. letech minulého století návratem potomků českých emigrantů, kteří odešli z naší vlasti v průběhu 18. a 19. století. Po skončení 2. světové války došlo k odsunu obyvatel německé národnosti z českého pohraničí. Na tato území česká vláda pozvala Čechy žijící v cizině. Do oblasti našeho kraje přišli Češi z bulharské vesnice Vojvodovo. Po celá staletí si v emigraci zachovávali český jazyk i víru. V Bulharsku se připojili k metodistům. Do farnosti Mikulov patří sbory ve Valticích a Mikulově a působíme také v Lednici a Březí.

Historie modlitebny

Od svého vzniku v roce 1950 procházela farnost neustálým pohybem. Členové bydleli na velikém území a získat prostory pro scházení bylo kvůli obstrukcím úřadů obtížné. Církev se scházela na mnoha různých místech, z velké části pronajatých i po domech. Sídlo farnosti se rozhodnutím úřadů přesunulo v roce 1952 z Nového Přerova, v jehož blízkosti bydlela většina re-emigrantů, do Mikulova, kde bylo jenom minimum členů. Ve farnosti bylo pět kazatelských stanic. Nejenom sídlo farnosti, ale i místo bydliště kazatele se v průběhu těchto let měnilo. Zlomovým byl rok 2011, kdy farnost otevřela vlastní modlitebnu v administrativním sídle farnosti a v největší obci celé farnosti – v Mikulově. Od tohoto roku se farnost fakticky schází pouze ve dvou místech – v Mikulově a ve Valticích.

Přístup

Modlitebnu najdete pod bývalou hasičskou zbrojnicí (pod schodama po pravé straně). Vchod je z boční slepé uličky vpravo. Zaparkovat (placené parkování) se dá v ulici Purkyňova, případně Svobody. Bezbariérový přístup je ze dvora. Z náměstí je to k nám zhruba 300 metrů. Když z náměstí vyjdete směrem na jih, dáte se po náměstí (ulici) Svobody vlevo. Po 130 metrech je (první) odbočka vpravo dolů po schodech. Kolem budovy po pravé straně projdete dolů a potom do slepé uličky vpravo, kde je vchod.

Vstup do modlitebny Evangelické církve metodistické v Mikulově

 

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 13. 4. 2016):

14:00
, ve školním roce, každý týden, Dorost
18:00
, ve školním roce, každý týden, Mládež (schází se ve Valticích)
Ne
10:30
, celý rok, každý týden, Bohoslužba
18:00
, celý rok, každý týden, Modlitební setkání

mikulov.umc.cz

Adresa kostela: Purkyňova 1700/2A

GPS: 48°48'16.143"N, 16°38'19.229"E

Bezbariérový přístup.

Návaznost na dopravu:

Na náměstí Svobody je zastávka Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Od zastávky do vchodu kostela je to 150 metrů (směrem k ulici Koněvova, první odbočka vpravo dolů po schodech, potom kolem budovy po pravé straně projdete dolů a do slepé uličky vpravo, kde je vchod).

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Ctirad Hrubý, kazatel ECM Mikulov

Mapa:

Nejbližší Noc kostelů:
Mikulov, kostel sv. Jana Křtitele - 0.2 km
Mikulov, kostel sv. Václava - 0.3 km
Mikulov-Svatý kopeček, kaple sv. Šebestiána - 0.8 km
Pavlov u Mikulova, kostel sv. Barbory - 7.9 km
Březí, kostel sv. Jana Křitele - 8.1 km
Dolní Věstonice, kostel sv. Michaela archanděla - 8.6 km
Valtice, modlitebna Evangelické církve metodistické - 13.9 km
Valtice, kostel sv. Augustina - 14.2 km
Nový Přerov, kostel sv. Michaela archanděla - 15.5 km