Aktuality

Noc kostelů v Královéhradecké diecézi hrou i na kole

V pátek 25. 5. 2018 proběhl jubilejní 10. ročník Noci kostelů. V Královéhradecké diecézi své brány otevřelo přes 190 kostelů a modliteben. Na většině území přálo počasí a tak se více než 1 500 připravených programů zúčastnilo kolem 40 000 návštěvníků.

Největší počty poutníků zaznamenala Kutná Hora, Vysoké Mýto a Hradec Králové. Ve Vysokém Mýtě návštěvníky čekala propracovaná hra „Pátrání po ztracených obrazech“ na počest 350. výročí narození malíře Petra Brandla, do které se zapojily všechny kostely a modlitebny ve městě.

https://katolikvm.rajce.idnes.cz/2018_5_Noc_kostelu

V Hradci Králové v letošním roce proběhla navíc specialita k 10. výročí, Noc kostelů na kole, které se zúčastnilo 50 odvážných cyklistů. Trasa vedla po menších kostelech v okolí Hradce Králové, do kterých není snadné se běžně dostat. Mezi cyklopoutníky nebyli zdaleka jen rodilí Hradečáci, dorazili lidé z Prahy, Poděbrad a dalších míst. Svou přítomností akci podpořily také účastnice projektu Do práce na kole, které nejvíce zaujal ekologický charakter akce. Duchovní podporu na trase zajistil P. Jan Paseka a sestra Gabriela Gorčáková, která přijela na kole v hábitu. „Největší odměnou pro nás, organizátory bylo, když se účastníci spontánně začali s námi i mezi sebou loučit: ´Tak příští rok´“, říká Markéta Bělohlávková, jedna z organizátorů akce. Těšíme se znovu na kole 24. 5.2019.