Aktuality

Aktualita se týká Noci kostelů v roce 2016

Tisková konference k Noci kostelů 2016

V těchto dnech pořadatelé dolaďují nabídku programů letošního večera Noci kostelů. Více než 140 kostelů v brněnské diecézi nabídne na 900 programů a jistě bude z čeho vybírat. Na tiskové konferenci v prostorách baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně, představili pořadatelé novinky letošního ročníku.

Podobně jako v předchozích ročnících jsou připraveny hudební programy klasické i moderní, zazní např. varhanní, gospelové a chorální melodie, dále proběhnou zajímavé besedy, tvořivé programy, komentované prohlídky chrámových prostor i běžně nepřístupných míst, ale i celých prohlídkových okruhů. Mnohé nabízené aktivity připomenou výroční narození Karla IV. nebo probíhající Rok milosrdenství.

Ve městě Brně zahájí tradičně Noc kostelů slavnostní vyzvánění zvonů a ekumenické setkání, které proběhne tentokrát v kostele J. A. Komenského, tzv. Červeném kostele na Komenského náměstí.

Pro návštěvníky v Brně je připraveno několik novinek. Veřejnost bude moci zhlédnout nově zrekonstruovaný kostel sv. Jakuba, který svou nejvyšší věží (96 m) vévodí historickému centru moravské metropole. Návštěvníci zde budou mít mimořádnou příležitost nahlédnout na kůr či vystoupat na věž.  V rámci Noci kostelů se otevře také v Brně první řeckokatolický kostel – kostel sv.  Josefa na Josefské ulici.

Poprvé v historii Noci kostelů se v Brně návštěvníkům otevře a bohatý hudební a kulturní program nabídne bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně, významný chrám vyzdobený stříbrným oltářem s Palladiem města Brna – vzácným obrazem Panny Marie Svatotomské.

"Věříme, že i letošní, již osmý ročník Noci kostelů, bude opět příležitostí k setkání s křesťanstvím v přátelském duchu, dialogu a vzájemném porozumění a děkujeme společnosti SPP CZ za podporu projektu", uvedl R.D. Mgr. Roman Kubín, biskupský vikář pro pastoraci brněnské diecéze.