Aktuality

Aktualita se týká Noci kostelů v roce 2016

Radiokavárna u kostela ve Starých Bohnicích

V pátek 10. června 2016 si návštěvníci Noci kostelů budou moci poslechnout rozhlasové dokumenty s duchovní tematikou, které vznikly v rámci cyklu Dobrá vůle. Ve speciálně upravené Radiokavárně ve farním centru naproti kostelu sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích budou moci také diskutovat s jejich autorkou Lenkou Svobodovou.

 

Od 21:00 to bude rozhlasový dokument „Zákon nestačí - Setkání s Ivou Brožovou, bývalou předsedkyní Nejvyššího soudu ČR tak, jak ji neznáte“, kde mj. uslyšíte o velmi neobvyklé cestě k víře paní doktorky.  Pořad získal několik ocenění, mj. nominaci na Novinářskou cenu 2012 a Cenu Jiřího Hrašeho na přehlídce Report 2012.

 

Od 22:00 jej vystřídá pořad Kláštery na kolečkách, který posluchače zavede na poutě do jihovýchodní Francie za kongregací Malé sestry Ježíšovy.  Tyto řeholnice se svým životním stylem v mnohém dokázaly přizpůsobit moderní době.  Cíleně navazují na odkaz mnicha, mučedníka a katolického kněze Charlese de Foucaulda, zakladatele komunity Malých bratří, který působil a zemřel  mezi  kočovnými  Tuaregy na Sahaře.  Hlavní protagonistka pořadu sestra Veronika Miriam žije v maringotce a stejně jako jiní „světští“ prodává palačinky na poutích v jižní Francii.

 

V loňském roce se Noci kostelů zúčastnilo 1483 kostelů a modliteben a v celé České republice bylo zaznamenáno na 450.000 návštěvnických vstupů. "Je skvělé, že se nám podařilo najít způsob, jak nejviditelnější symboly křesťanství otevřít lidem, kteří nejsou jejich běžnými návštěvníky," konstatoval kardinál Duka. Více na www.nockostelu.cz.