Aktuality

Aktualita se týká Noci kostelů v roce 2015

Noc kostelů v litoměřické diecézi

Letošní Noc kostelů v litoměřické diecézi se i díky přízni počasí opravdu vydařila. Lidé měli možnost navštívit 202 kostelů, kaplí a modliteben, ve kterých panovala milá a přátelská atmosféra.

Noc kostelů byla úspěšná, plná zajímavých setkání a atmosféra báječná. To jsou nejčastější slova přicházející ze všech koutů diecéze. Programy naplněné hudbou, zajímavostmi, hrami pro děti, rozhovory a samozřejmě také modlitbami a tichým rozjímáním návštěvníci hodnotili velmi pozitivně a s nadšením zavítali během celého večera i na několik míst.

Akce opět naplnila své cíle, především se stala místem setkání tisíců lidí. Příchozí často využili možnost popovídat si s pořadateli a mnozí byli překvapeni krásou prostor i těch kostelů, jejichž stav není příliš dobrý. Ohlasy návštěvníků jsou pro pořadatele vždy velmi motivující a těší nás, že spokojenost z milých setkání a zážitků je oboustranná.

Úspěšnost letošní Noci kostelů dokládá také počet návštěvnických vstupů, který byl prozatím sečten u přibližně poloviny zapojených míst – ve 112 objektech bylo zaznamenáno na 27 tisíc návštěvnických vstupů. Číslo není konečné a dle odhadů zcela jistě překročí hranici třiceti tisíc.

Děkujeme všem, kteří Noc kostelů navštívili, za mnoho krásný zážitků a příjemných setkání. Pořadatelům se tak dostalo velké inspirace a povzbuzení.

Poděkování patří také těm, kteří letošní Noc kostelů připravili – dobrovolníkům a duchovním, bez jejichž nadšení, ochoty otevřít (nejen) kostely, připravit programy a celou akci zajistit by nebylo možné ji uskutečnit.

Dokumentace o tom, jak probíhala Noc kostelů na různých místech litoměřické diecéze, bude postupně přidávána na www.dltm.cz.

Budeme velmi rádi, podělíte-li se s námi o to, jaká byla Vaše Noc kostelů. Napište nám na adresu zdislava@dltm.cz.

Již nyní se těšíme na setkání při dalším ročníku Noci kostelů!