Aktuality

Aktualita se týká Noci kostelů v roce 2013

Odhalení tajemství brněnských kostelů

V letošní pátrací soutěži po kostelích v centru Brna byli nejšikovnější Václav Široký a Jiří Šidla s výsledným časem 42 minut, na druhém místě s odstupem jediné minuty byly slečny Veronika Zelinková a Miriam Popelková. Všichni obdrželi na památku knihy z historie města a o jeho pověstech. S odstupem jen několika (později několika desítek) minut následovaly týmy:


 3. Max Rubina, Daniela Walnerová   51 min.
 4. Václav Brauner, Jakub Jež   52 min.
 5. Václav Bakeš, Hasoň       53 min.
 6. Anna a Eda Jakubčíkovi   57 min.
 7. Ondřej Šalko s maminkou 57 min.
 8. Kateřina a Lukáš Fujsíkovi 69 min.
 9. Romana Matulová, Lukáš Remza   77 min.
10. sourozenci Polákovi                       90 min.

To byli ti,  kteří se opravdu ze všech sil snažili, bojovali, soutěžili. Potom následovala, často i s několikahodinovým rekreačním odstupem, řada rodin s velmi malými dětmi, které naši soutěž vzaly jako příjemné zpestření  své obchůzky kolem všech ostatních (i nesoutěžních) otevřených kostelů, které je také zaujaly svým programem.
 
Farnost sv. Tomáše a Komunita Emmanuel nabízely ovšem pro děti na Moravském náměstí další bohatý a pestrý program: asi nejvytíženější byl nafukovací hrad  pro vesele hopsající děti, slalom na čas na odrážedlech nebo koloběžkách,  velmi oblíbená kreslírna ve stanu, veselý testík ze života svatých Cyrila a Metoděje (vyplnilo 150 zájemců), disciplíny malé skautské olympiády v rychlosti a obratnosti vyzkoušelo 95 dětí.
 
Jan Gorčák