Aktuality

Aktualita se týká Noci kostelů v roce 2013

Noc kostelů v litoměřické diecézi

Ani nepřízeň počasí neodradila příznivce Noci kostelů od návštěvy vybraných kostelů, kaplí a modliteben. Chlad panující venku byl vykompenzován vřelým přijetím, kterého se návštěvníkům dostalo od pořadatelů. Podle průběžných výsledků (k 27. 5. 2013) bylo ve 128 z celkově 189 otevřených církevních objektů zaznamenáno více než 24 tisíc návštěvnických vstupů. Podle odhadů dosáhne celkový počet návštěvnických vstupů za celou diecézi čísla 28 tisíc.

Noc kostelů zaznamenala i v letošním roce velký úspěch, ačkoliv počasí jí opět příliš nepřálo. Z různých koutů diecéze nám postupně přicházejí nadšené ohlasy pořadatelů i návštěvníků. Radostné je především to, že se většinou nejedná o hodnocení programů samotných, ale spíše o ocenění přístupu k lidem a celkové atmosféry Noci kostelů, což je to nejdůležitější.

Děkujeme tímto organizačním týmům za skvěle odvedenou práci při přípravě Noci kostelů, za rozmanitost nabídnutých programů a především také za nadšení, které do své práce vložily a předaly ho tak všem příchozím. Naše poděkování patří rovněž návštěvníkům, díky nimž se tato Noc stala pro pořadatele nezapomenutelnou, a budou z ní moci ještě dlouho čerpat inspiraci pro svou další práci.

Již nyní se těšíme na setkání při dalším ročníku Noci kostelů!