Aktuality

Aktualita se týká Noci kostelů v roce 2013

Otevřené vstupy kostelů a modliteben v ostravsko-opavské diecézi zaznamenaly na 32tisíc návštěvnických vstupů

Prostory prozářené světlem i přítmí ve svitu svíček, tóny barokní hudby i rozjásaný zpěv scholy, chvíle tiché modlitby i šum rozhovorů, příkré schody vedoucí do věží a do krypt, výstavy o Cyrilu a Metodějovi, cizojazyčných Biblí i liturgických předmětů, ochutnávka mešních vín i domácího pečiva, koncerty i divadla, programy pro děti i výtvarné dílny, přednášky i filmové projekce, běh mezi kostely… to vše a mnohem více nabízela Noc kostelů ve více než 130 kostelích a modlitebnách ostravsko-opavské diecéze.

 

Máme radost ze všech návštěvníků, kteří se nenechali odradit chladným počasím a zachmuřenou oblohou a vyrazili za „svými“ kostely pěšky, auty nebo i na kolech. Průvodem jim byl poutnický pas a upomínkou na atmosféru Noci kostelů i motivací k návštěvě dalších míst jim byly sběratelské kartičky (jejichž kolekci si můžou nadále doplňovat).

 

Děkujeme všem organizátorům a pořadatelům, kteří při této akci neotevřeli jen své kostely a modlitebny, ale také svá srdce. Přijali příchozí návštěvníky a umožnili jim zažít neopakovatelnou atmosféru v místech posvátných a mnohdy architektonicky vzácných.