Aktuality

Aktualita se týká Noci kostelů v roce 2009

Dlouhá noc kostelů v Rakousku předčila očekávání

Na 3000 programů v 700 otevřených kostelech v celém Rakousku navštívilo během Dlouhé noci kostelů téměř 310 000 návštěvníků.
Od 17.50 do 18.00 zvaly k návštěvě chrámů zvony rakouských kostelů. Ve velkých městech poté následovalo ekumenické zahájení – ve Vídni se konalo v luteránském kostele na Dorothergasse. Během celého večera si mohli návštěvníci vybrat z pestré nabídky programů.

Hudební program ve Stephansdomu byl věnován 200. výročí smrti rakouského skladatele Josepha Haydna.

V některých kostelech byla Noc kostelů skutečně dlouhá, např. v kostele sv. Jana Nepomuckého končil program pozváním na sobotní snídani.

Kromě oblíbené nabídky vstupu do věží a krypt byl tentokrát zpřístupněn také barokní klenot vídeňského centra – Bernardikapelle na Heiligenkreuzerhof. Na nádvoří před kaplí pak mohli návštěvníci ochutnat klášterní výrobky – víno, klobásy a další dobroty.

Strhující diskusi v jednom s kostelů vedli kardinál Schönborn a politolog Anton Pelinka na téma: "Náboženství a politika mezi individualismem, egoismem a solidaritou."

Informace o průběhu a netradičních programech "Lange Nacht der Kirchen" - Dlouhé noci kostelů nalezente na www.langenachtderkirchen.at a Stephanscom.at.

Fotogalerii z Dlouhé noci kostelů v Rahousku si můžete prohlédnout zde.