Aktuality

Aktualita se týká Noci kostelů v roce 2012

Noci kostelů 2012 v olomoucké arcidiecézi se vydařila

Navzdory chladnému počasí a dešti, který na mnoha místech ztěžoval podmínky, přišlo do všech 185 objektů otevřených na území olomoucké arcidiecéze celkem 66.700 návštěvníků. Počet návštěvnických vstupů se tak oproti loňským téměř 62 tisícům zvýšil o pět tisíc. Nejen z tohoto důvodu, ale i z  pozitivních ohlasů, které nám přes celý víkend přicházely, lze považovat letošní ročník za vydařený.


Pěkné bylo už společné slavnostní zahájení Noci kostelů v Olomouci, které se za účasti hejtmana Olomouckého kraje, zástupců arcibiskupství, zůčastněných církví  i místní samosprávy, uskutečnilo v kostele Církve československé husitské - Husúv sbor. Prostor kostela byl zcela zaplněn návštěvníky. Zástupy lidí pak proudily celým městem, které zájemcům nabídlo celkem 20 otevřených kostelů, kaplí a modliteben.


Podobnou atmosféru zažila i další města, například Kroměříž, kde se otevřelo celkem 14 objektů, nebo Prostějov s 9 zpřístupněnými kostely. Pět a více kostelů bylo přístupných také v Lipníku nad Bečvou, Přerově, Šumperku a Zlíně. Své návštěvníky si ale našly také sakrální objekty v menších městech a obcích, kterých se v celé arcidiecézi, která pokrývá větší část území Olomouckého kraje, celý Zlínský kraj a části okresů Svitavy, Ústí nad Orlicí, Vyškov a Hodonín, zapojilo celkem 91.

 

Děkujeme všem duchovním správcům a pořadatelům za jejich mimořádné nasazení pro zdar této akce.