Aktuality

Aktualita se týká Noci kostelů v roce 2010

Závěrečné setkání pořadatelů a organizátorů Noci kostelů v olomoucké arcidiecézi

Málokdy se slyší tolik superlativů, kolik jich zaznělo k akci Noc kostelů v olomoucké arcidiecézi během celého měsíce června. Vynikající, nádherné, obdivuhodné, senzační, bezvadné, dokonale zvládnuté, geniální, vysoce podnětné, skvělé, bezchybné, ojedinělá akce -  tato slova v mnoha obměnách zazněla z dopisů, telefonátů, emailů i osobních rozhovorů na adresu pořadatelů této akce.

Toto závěrečné setkání bylo hlavně poděkováním všem, kteří se o zdar celé akce zasloužili a také společným sdílením a výměnou zkušeností i nápadů. Společně jsme shlédli fotografie z jednotlivých kostelů /které nám byly zaslány/, většinou  i se zasvěceným komentářem.

Fotografie si můžete prohlédnout na webu:

http://nockostelu.rajce.net/Noc_kostelu_2010

 

z kostela ve Svitavách:
http://photo.pesinovi.cz/index.php?folder=/akce_2010/2010_10_noc_kostelu/

 

a z kostela ve Zlíně - na Jižních Svazích:

http://iba.rajce.idnes.cz/Noc_kostelu_2010/

 

Bohaté občerstvení bylo jen malou odměnou pro všechny, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě a úspěšném průběhu celé akce. 

V závěru jsme se dohosli, že do Noci kostelů 2011 půjdeme společně a že od počátku utvoříme koordinační tým, složený z více lidí tak, aby veškerá váha a odpovědnost neležela na jedné osobě, jak tomu bylo letos.

 

Naše poděkování patří všem našim sponzorům: za finanční podporu Olomouckému kraji, statutárnímu městu Olomouc, Zlínskému kraji, firmě Elektro Kvapil, za materiální podporu firmě Váhala Hustopeče, firmě Impromat Zlín, odbchodnímu domu Senimo Olomouc, Model Obaly Opava, Maltézské pomoci Olomouc, firmě Pí-voda Olomouc, firmě Exa-Print, Charitě Olomouc a mnoha lidem, kteří pomohli při organizaci v Olomouci i ve farnostech a také všem účinkujícím, kteří se svým mimořádným nasazením zasloužili o zdar celé akce

Pavel Mléčka

Koordinátor Noci kostelů