Program Noci kostelů 25. května 2018

Projekt Ručně psaná Bible

»»» Moje Noc

Projekt je určen pro všechny bez rozdílu. Každý účastník vlastnoručně napíše/opíše verš z Bible a obdrží malý dárek.

Ostrava-Zábřeh, modlitebna sboru BJB
• 17:50 - 22:15 hodin

 

Informace o kostele:

WWW: www.ostrava.bjb.cz

GPS 49°48'24.362"N, 18°14'20.847"E

Návaznost na dopravu:

Spojení MHD: Tramvaje 2, 7 - zastávka Karpatská Tramvaje 12, 17 - zastávka Dolní Autobus 48, 57 - zastávka Závoří

Bezbariérový přístup.

Neobarokní stavba z roku 1801 původně sloužila jako obecní škola, později jako radnice až do připojení Zábřehu nad Odrou k Ostravě. Poté byla využívána k různým účelům. Na začátku 90.let však byla neužívaná a chátrala. V r.1993 ji zakoupil od města sbor BJB a prošla rozsáhlou rekonstrukcí v letech 1994-1995. O té doby slouží jako modlitebna (sborový dům) sboru Bratrské jednotě baptistů.

V budově se nachází velký sál, který je využíván pro bohoslužebná shromáždění, ale i kulturní akce (koncerty, divadla, přednášky). Dále malý sál a další místnosti sloužící jako klubovny. Sbor nabízí různé aktivity i pro veřejnost, např. klub Brouka Pytlíka (tvořivé dílny pro děti), klub Motýlek (pro maminky s dětmi na rodič.dovolené). Další kluby pro děti a mládež spolupořádáme s organizací Pavučina v prostorách Klika-kluby na Bedrnově ulici. Více informací naleznete na našem webu.

Pro letošní Noc kostelů jsme pro vás připravili bohatý program: koncerty, komentované prohlídky, besedy, filmovou projekci, ukázku baptisteria, výstava Biblí, aj. Přijďte se podívat, nabízíme také bezbariérový přístup.