Program Noci kostelů 25. května 2018

koncert kapely Chickaletta

»»» Moje Noc

koncert kapely Chickaletta

Frýdek-Místek, kostel sv. Jana a Pavla v Místku
• 22:00 - 23:00 hodin

Projekt Chickaletta vznikl letos,    V současné době hrajeme v tomto složení: Jakub Šimeček -  klavír, vokály z Orlové (32let) Kidd Koulák - hlavní zpěv a kytara z Pálkovic (21let).   Písničky které hrajeme jsou vesměs žánrově nejblíže popu a jde o cover verze, nicméně do budoucna chceme kapelu rozšířit a hrát i autorskou muziku. Namátkou pár interpretů které hrajeme : Ed Sheeran, Stevie Wonder, Bruno Mars a z českých Kamil Střihavka, J.A.R., David Koller atd.   Muzika nás baví a chceme v prvé řadě posluchače naladit na společnou pozitivní vlnu :-) Vystupujeme vždy tzv. "na živo", nepoužíváme playback ani halfplayback.

 

Další informace:

Výstava - Ze života naší farnosti - Ivana Bužková
Výstava - Ze života naší farnosti - Ivana Bužková

Výstava - Ze života naší farnosti - Ivana Bužková

Ing. Ivana Bužková - fa Fajné Fotky - naše farnice, která je členkou Člověk a víra, vystavuje fotky, které zachycují krásný život naší farnosti.

 

Informace o kostele:

WWW: www.farnostmistek.cz

GPS 49°40'22.67″N, 18°20'23.90″E

Bezbariérový přístup.

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Jana Kohutová

Základní kámen tohoto kostela byl položen 21.4.1763. Byl vybudován v pozdně barokním slohu na půdorysu kříže z popudu tehdejšího děkana a místeckého faráře P. Františka Josefa Čejky v letech 1763 - 69.
Kostel tvoří hlavní chrámová loď, sakristie a kaple sv. Inocence. Vně i uvnitř kostela je bohatá výzdoba. Až na některé výjimky, celá vnitřní výbava pochází z doby druhé poloviny 18. století. Pozoruhodnou je také jedinečná monumentální rokoková zdobená paprsková monstrance z roku 1775 od olomouckého zlatníka Jana Šimona Forstnera.