Program Noci kostelů 25. května 2018

HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ / kaple/

»»» Moje Noc

Lucie Laubová (soprán), Petr Strnad (tenor), Jaroslav Šaroun (klavír), Kristina Archer (soprán)

Dobřichovice, kaple sv. Judy Tadeáše, zámek
• 21:00 - 22:00 hodin

 

Další informace:

V rámci večera bude možno navštívit celou kapli včetně chóru a celý zámek se sklepními prostory.
Fotografická výstava Hany Rysové - Irsko, výstava nového betléma dětí ze základní školy Dobřichovice , výstava dětských prací ZUŠ Dobřichovice, výstava dětských prací ateliéru Arteradky . Drobné občerstvení od farníků.

 

Informace o kostele:

WWW: revnice.farnost.cz

GPS 49°55'33.147"N, 14°16'26.807"E

Návaznost na dopravu:

Vlakem z Prahy odjezd z hlavního nebo Smíchovského nádraží do Dobřichovic a zde od nádraží po silnici podél trati pokračovat ve směru jízdy až k železničnímu přejezdu, který vede na most přes řeku a za mostem vlevo se nachází zámek s kaplí.

Autem z Prahy směr Strakonice a na Jílovišti odbočit vpravo na Všenory a dále ze Všenor podle trati do Dobřichovic. Přejet přes druhý železniční přejezd, který vede na most přes Berounku. Za mostem první ulicí vlevo (lze zde zaparkovat) a na konci ulice (než se ulice rozbíhá do tří stran)  vede vlevo chodník až ke kapli.

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Helena Kaucká

Kaple svatého Judy Tadeáše tvoří západní křídlo dobřichovského zámku. Jedná se o jednolodní barokní stavbu se čtvercovou předsíní. První zmínka o tvrzi, která chránila brod přes řeku Berounku, pochází z r. 1420. Na místě bývalé tvrze dal velmistr řádu Křižovníků s červenou hvězdou Hynek Berka z Dubé postavit renesanční zámek, který sloužil jako letní sídlo velmistrů. Po švédském drancování roku 1631 byl zámek vypálen a z velké části pobořen. V roce 1679 za velmistra řádu Jiřího Ignáce Pospíchala byl zámek znovu vystavěn a byla přistavena kaple sv. Judy Tadeáše. O sto let později zámek opět vyhořel, v zápětí byl však znovu vystavěn. Na původním renesančním základu byl objekt přestavěn do dnešní, pozdně barokní podoby, kdy byla také přistavěna zámecká věž.