Mikulov, modlitebna Evangelické církve metodistické

Program Noci kostelů 25. května 2018

»»» Moje Noc

Hra pro děti
Znáš Ho? Putuj mezi stanovišti, sbírej nálepky, vyráběj, čti, přemýšlej spolu s rodiči - o tom, jaký je vlastně Bůh, kterému křesťani věří. »»»

»»» Moje Noc

Hudební vstupy
Hudba patří na každou z našich bohoslužeb, proto vás chceme i na Noci kostelů pozbat k poslechu současných křesťanských písní v podání členů církve. »»»

»»» Moje Noc

Kavárna
Drobné občerstvení, káva, čaj, ... »»»

»»» Moje Noc

Promítání krátkých filmů
Uvelebte se v našem filmovém koutku a nechte se oslovit některým z krátkých filmů k zamyšlení. Promítáme celý večer ve smyčce, přehled filmů viz níže. »»»

»»» Moje Noc

Výstava fotografií Bible mluví
Galerie portrétů místních lidí různého věku, povolání, zázemí, které spojuje mimo jiné láska k Bibli. V krátkých doprovodných textech popisují, co pro ně Kniha knih znamená. »»»

Informace o kostele:

Historie farnosti

Farnost Evangelické církve metodistické Mikulov - kam modlitebna v Mikulově patří - vznikla na začátku 50. letech minulého století návratem potomků českých emigrantů, kteří odešli z naší vlasti v průběhu 18. a 19. století. Po skončení 2. světové války došlo k odsunu obyvatel německé národnosti z českého pohraničí. Na tato území česká vláda pozvala Čechy žijící v cizině. Do oblasti našeho kraje přišli Češi z bulharské vesnice Vojvodovo. Po celá staletí si v emigraci zachovávali český jazyk i víru. V Bulharsku se připojili k metodistům. Do farnosti Mikulov patří sbory ve Valticích a Mikulově a působíme také v Lednici a Březí.

Historie modlitebny

Od svého vzniku v roce 1950 procházela farnost neustálým pohybem. Členové bydleli na velikém území a získat prostory pro scházení bylo kvůli obstrukcím úřadů obtížné. Církev se scházela na mnoha různých místech, z velké části pronajatých i po domech. Sídlo farnosti se rozhodnutím úřadů přesunulo v roce 1952 z Nového Přerova, v jehož blízkosti bydlela většina re-emigrantů, do Mikulova, kde bylo jenom minimum členů. Ve farnosti bylo pět kazatelských stanic. Nejenom sídlo farnosti, ale i místo bydliště kazatele se v průběhu těchto let měnilo. Zlomovým byl rok 2011, kdy farnost otevřela vlastní modlitebnu v administrativním sídle farnosti a v největší obci celé farnosti – v Mikulově. Od tohoto roku se farnost fakticky schází pouze ve dvou místech – v Mikulově a ve Valticích.

Přístup

Modlitebnu najdete pod bývalou hasičskou zbrojnicí (pod schodama po pravé straně). Vchod je z boční slepé uličky vpravo. Zaparkovat (placené parkování) se dá v ulici Purkyňova, případně Svobody. Bezbariérový přístup je ze dvora. Z náměstí je to k nám zhruba 300 metrů. Když z náměstí vyjdete směrem na jih, dáte se po náměstí (ulici) Svobody vlevo. Po 130 metrech je (první) odbočka vpravo dolů po schodech. Kolem budovy po pravé straně projdete dolů a potom do slepé uličky vpravo, kde je vchod.

Vstup do modlitebny Evangelické církve metodistické v Mikulově

 

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 13. 4. 2016):

14:00
, ve školním roce, každý týden, Dorost
18:00
, ve školním roce, každý týden, Mládež (schází se ve Valticích)
Ne
10:30
, celý rok, každý týden, Bohoslužba
18:00
, celý rok, každý týden, Modlitební setkání

mikulov.umc.cz

Adresa kostela: Purkyňova 1700/2A

GPS: 48°48'16.143"N, 16°38'19.229"E

Bezbariérový přístup.

Návaznost na dopravu:

Na náměstí Svobody je zastávka Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Od zastávky do vchodu kostela je to 150 metrů (směrem k ulici Koněvova, první odbočka vpravo dolů po schodech, potom kolem budovy po pravé straně projdete dolů a do slepé uličky vpravo, kde je vchod).

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Ctirad Hrubý, kazatel ECM Mikulov

Mapa:

Nejbližší Noc kostelů:
Mikulov, kostel Povýšení sv. Kříže - 0.2 km
Mikulov, Bývalý kapucínský kostel (nyní Galerie Konvent) - 0.3 km
Mikulov, kostel sv. Václava - 0.3 km
Mikulov-Svatý kopeček, kaple sv. Šebestiána - 0.8 km
Pavlov u Mikulova, kostel sv. Barbory - 7.9 km
Březí, kostel sv. Jana Křitele - 8.1 km
Dolní Věstonice, kostel sv. Michaela archanděla - 8.6 km
Valtice, modlitebna Evangelické církve metodistické - 13.9 km
Valtice, kostel sv. Augustina - 14.2 km
Zaječí, kostel sv. Jana Křtitele - 15.9 km