Tachov, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Program Noci kostelů 25. května 2018

17:3018:00 modlitba růžence
modlitba růžence »»»
»»» Moje Noc
18:0019:00 večerní bohoslužba
Pravidelná večerní bohoslužba »»»
»»» Moje Noc
19:0021:00 Chvíle ticha k osobnímu ztišení
Meditace za přítomnosti kněze s možností rozhovoru na téma, víra, náboženství, motlidba.... »»»
»»» Moje Noc
21:0021:30 modlitba před spaním
Na zakončení - Modlitba před spaním - kompletář, možnost se meditativně připojit k modlitbě, kterou se kněží modlí z breviáře každý večer.  »»»
»»» Moje Noc

Informace o kostele:

Jako vztyčený prst ukazuje k nebi nad Tachovem již po staletí věž farního kostela,zasvěceného Panně Marii Nanebevzaté.Romantizující výraz věže může klamat návštěvníky, protože historie kostela je velmi dlouhá se starobylým původem města. Kostel Panny Marie Nanebevzaté je trojlodní basilika se seddesátimetrovou věží na západní straně.Vstupy do kostela jsou z jižní, západní a severní strany. Chrám je zakončen šestibokým presbyteriem, vystupujícím z hmoty kostela se čtyřmi opěráky. K presbytáři přiléhá patrová sakristie na jižní straně a patrová oratoř na straně severní. Loď kostela má pět basilikálních oken na každé straně, v bočních lodích je stejný počet vysokých oken s lomenými oblouky. Všechna okna jsou zasklena vitrážemi. V roce 2011 byla v kostele Nanebevzetí Panny Marie dokončena oprava Riegrových varhan. Nyní si můžete vychutnat při varhanních koncertech jejich dokonalý zvuk. Kéž tyto opravené varhany nadále slouží a hrají k větší cti a slávě Boží a pro potěchu lidské duše.

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 6. 5. 2017):

St
18:00
, celý rok, každý týden, Před mší svatou možnost svaté zpovědi
Čt
8:00
, celý rok, každý týden, latinská mše svatá - Tachov (první čtvrtek v měsíci Tridentská mše svatá podle misálu z roku 1962 schváleného blahoslaveným Janem XXIII.
18:00
, celý rok, každý týden, první a třetí pátek v měsíci adorace před Nejsvětější Svátostí Oltářní + možnost svaté zpovědi
Ne
10:00
, celý rok, každý týden

http://www.tachovskafarnost.cz/

Adresa kostela: Kostelní 68

GPS: Loc: 49°47'45.6"N, 12°38'0.96"E

Návaznost na dopravu:

směrem od Plzně: na kruhovém objezdu odbočíte na 3 sjezdu a po 100m odbočíte doprava směrem na náměstí, kde je parkoviště a v případě že bude plně obsazeno můžete projet náměstím do Husitské ulice (příkřejší kopec) a zaparkovat přímo tam nebo na konci Husitské ulice je po levé straně parkoviště. směrem od Plané u Mariánských Lázní: na kruhovém objezdu odbočíte na 2 sjezdu a pojedete směrem ke světelné křižovatce cca 200m na které odbočíte doprava a po 100m mírně doleva ( vpravo bude Bila, KB). Po 50m na takové zvláštní křižovatce se dáte jakoby prostřední cestou, po pravé straně budete mít parkoviště v Husitské ilici kde můžete zaparkovat nebo můžete zaparkovat podélně přímo v ulici nebo dále pokračovat na náměstí kde je rovněž parkoviště.

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: pater Mgr. Václav Vojtíšek

Mapa:

Nejbližší Noc kostelů:
Planá, kostel Nanebevzetí Panny Marie - 13.6 km
Domaslav, kostel sv. Jakuba Většího - 31.3 km
Konstantinovy Lázně, modlitebna Bratrské jednoty baptistů - 38.2 km
Kladruby, kostel sv. Jakuba - 38.8 km
Kladruby, kostel Nanebevzetí Panny Marie, sv. Benedikta a sv. Wolfganga - 40.2 km
Stříbro, sborový dům Českobratrské církve evangelické - 40.7 km