Jihomoravský kraj

Facebook YouTube

Záštitu nad Nocí kostelů 2017 převzali:

Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle, diecézní biskup brněnský

Ing. Daniel Fajfr, M.Th., předseda Rady Církve bratrské a předseda Ekumenické rady církví, Mgr. Juraj Jordán Dovala, brněnský biskup Církve československé husitské

Mgr. Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR, Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR, Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Mgr. Daniel Herman, ministr kultury ČR

JUDr. Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje

Ing. Petr Vokřál, primátor statutárního města Brna

Ing. Karin Karasová, starostka ÚMČ Brno-Královo Pole, Mgr. Ivo Polák, starosta města Blanska, Mgr. Jan Šenkýř, starosta obce Blučina, Miloslava Svobodová, starostka obce Dražovice, Ing. Josef Šiška, starosta města Modřice, RNDr. Marie Barešová, starostka obce Moravany, Ing. Josef Svoboda, starosta města Pohořelice, Josef Mifek, starosta Veverské Bítýšky, Ing. Kateřina Jetelinová, starostka obce Vranov u Brna

PARTNEŘI PROJEKTU

PROJEKT SE USKUTEČŇUJE ZA FINANČNÍ POMOCI MINISTERSTVA KULTURY, JIHOMORAVSKÉHO KRAJE A STATUTÁRNÍHO MĚSTA BRNA.

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

 

Aktuality

Archiv 2017

Noc kostelů 2018

V roce 2018 se bude Noc kostelů konat v pátek 25. května.

více informací >>

Noc kostelů 2017

Koordinátoři Noci kostelů se setkali při vyhodnocení Noci kostelů 2017, která se opět konala v celé České republice.

Noc kostelů se stala v České republice již tradiční událostí, očekávanou mnoha tisíci zájemců. V letošním roce se zapojilo více než 1 400 kostelů a modliteben a podle informací bylo v celé České republice během Noci kostelů zaznamenáno opět více než 450 000 návštěvnických vstupů.

Příští Noc kostelů se bude konat 25. května 2018.

více informací >>

Noc kostelů v brněnské diecézi

V těchto dnech pořadatelé dolaďují nabídku programů letošního večera Noci kostelů. Více než 180 kostelů v brněnské diecézi nabídne na 1 000 programů a jistě bude z čeho vybírat. Na tiskové konferenci představili pořadatelé novinky letošního ročníku.

"Věříme, že i letošní, již devátý večer Noci kostelů, bude nejen kulturním zážitkem, ale i příležitostí k setkání s křesťanstvím v přátelském duchu respektu, dialogu a vzájemného porozumění a děkujeme energetické společnosti SPP za podporu projektu", uvedl R.D. Mgr. Roman Kubín, biskupský vikář pro pastoraci brněnské diecéze.

více informací >>

Jízda šaliny Noci kostelů v centru Brna

V letošním roce v programové nabídce Noci kostelů v Brně přibude zajímavá novinka: centrum Brna bude křižovat šalina Noci kostelů. Její jízdu slavnostně zahájí  v 17:00 na ulici Joštova, vlevo od budovy Fakulty soc. studií MU, brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle s primátorem města Ing. Petrem Vokřálem. Součástí jízdy bude též doprovodný program: rozhovory s biskupem Konzbulem, senátorem, spisovatelkou nebo stálým jáhnem a známým brněnským kadeřníkem v jedné osobě, dále pozvánky na právě probíhající programy v nedalekých kostelech i hudební a taneční ukázky na zastávce před kostelem sv. Tomáše.

více informací >>

Pozdrav k Noci kostelů zaslal Christoph kardinál Schönborn

Právě ve Vídni vznikla před třinácti lety myšlenka Noci kostelů - Lange Nacht der Kirchen, která se během několika let rozšířila do celého Rakouska, do České republiky, na Slovensko, do Estonska a Lotyšska.
Pozdrav u příležitosti Noci kostelů zasílá našim návštěvníkům vídeňský arcibiskup Christoph Kardinal Schönborn, kterému je myšlenka Noci kostelů od začátku velmi blízká. 

Setkávat se a učit se od sebe navzájem – k tomu nám Noc kostelů každoročně vytváří zvláštní příležitost...

více informací >>

Programová brožura Noci kostelů zapojených míst z Brna a okolí

Již podeváté se v Brně a okolí dostává k rukám zájemců informační brožura s programy Noci kostelů. Zájemci si mohou předem vybrat z několika stovek programů 66 kostelů, modliteben a kaplí v městě Brně a okolí – v okresech Brno-venkov, Blansko a Vyškov. I letos lze do ní v některých kostelech získat pamětní razítko, pokud se zájemcům podaří získat alespoň 20 razítek, mohou si poté vyzvednout certifikát na Pastoračním středisku brněnské diecéze, Petrov 5.

více informací >>

Přípravy letošní Noci kostelů v brněnské diecézi

Přípravy letošního ročníku Noci kostelů v brněnské diecézi vrcholí. Návštěvníci se mohou opět těšit na pestrou programovou nabídku pro všechny generace. Jistě bude z čeho vybírat. 
Podobně jako v předchozích ročnících jsou připraveny prohlídkové okruhy, hudební programy rozličných žánrů, tematické besedy, tvořivé programy, komentované prohlídky chrámových prostor i běžně nepřístupných míst včetně netradičních projekcí.

více informací >>

Videopozvánka na Noc kostelů na YouTube

Krátký videospot na YouTube je pozvánkou na Noc kostelů, která se bude konat v pátek 9. června 2017.

Na základě grafické předlohy Very Rieder videospot zpracovala Petra Dolíhalová, doprovodný audiospot byl vyroben ve studiu Radia Proglas, fotografie pocházejí z archivu Noci kostelů.

více informací >>

Audiospot zve na Noc kostelů

Program Noci kostelů nyní v České republice připravuje na 1200 kostelů a modliteben.

Na Noc kostelů zve návštěvníky také audiospot, který byl vyroben ve studiu Radia Proglas a bude prezentovat Noc kostelů v radiovysílání.

více informací >>

Vizuální styl Noci kostelů 2017

Představujeme vizuální styl Noci kostelů 2017, společný pro země zapojené do tohoto projektu, ve kterých se Noc kostelů bude konat v pátek 9. června 2017.

Autorkou vizuálního stylu je rakouská grafička Vera Rieder. Mottem vizuálního stylu je každý rok jiný biblický verš, jehož součástí je právě slovo „noc“. V letošním roce je to verš 10,17 z knihy Moudrosti: „Za dne jim byla záštitou, NOC prozářila hvězdami.“

Program Noci kostelů nyní v České republice připravuje již více než 900 kostelů a modliteben.

více informací >>

Pozvání k zapojení do Noci kostelů

Všechny kostely a modlitebny na území České republiky z církví, které jsou členy nebo přidruženými členy Ekumenické rady církví ČR zveme k připojení do Noci kostelů 2017, která bude, stejně jako v předchozích letech, opět příležitostí pozvat co nejširší veřejnost do kostelů a ve večerní a noční atmosféře zde nabídnout možnost setkat se s křesťanstvím prostřednictvím hudby, umění, zážitku, ...

Přihlašování prostřednictvím elektronické přihlášky je dostupné od 1. února. постельное белье

více informací >>

Příští Noc kostelů - 9. června 2017

Příští Noc kostelů se bude konat v pátek 9. června 2017.

více informací >>