Facebook YouTube

Záštitu nad Nocí kostelů 2017 převzali

Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský a předseda České biskupské konference, Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický, Mons. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský, Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký, Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský, Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, Mons. František Václav Lobkowicz, biskup ostravsko-opavský, Mons. Jan Vokál, biskup královéhradecký

Ing. Daniel Fajfr, M.Th., předseda Rady Církve bratrské, předseda Ekumenické rady církví, ThDr. Tomáš Butta, Th.D., patriarcha Církve československé husitské, Mgr. Marián Čop, superintendent ECAV v ČR, Mons. Ladislav Hučko, biskup Církve řeckokatolické, ThMgr. Jan Klas, biskup Jednoty bratrské, Martin Moldan, MBA, biskup Apoštolské církve, Mgr. Petr Procházka, superintendent Evangelické církve metodistické, Marek Prosner, předseda rady Církve křesťanská společenství, PhDr. Pavel Benedikt Stránský, biskup Starokatolické církve, Mgr. Tomáš Tyrlík a Mgr. Jan Wacławek, biskupové Slezské církve evangelické augsburského vyznání, Mgr. Daniel Ženatý, synodní senior Českobratrské církve evangelické

Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR, Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Mgr. Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR, Mgr. Daniel Herman, ministr kultury ČR

Josef Bernard, hejtman Plzeňského kraje, MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje, Mgr. Adriana Krnáčová, MBA, primátorka hl. m. Praha, Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje, JUDr. Martin Netolický, Ph.D., hejtman Pardubického kraje, Martin Půta, hejtman Libereckého kraje, JUDr. Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje, PhDr. Jiří Štěpán, PhD., hejtman Královéhradeckého kraje, Mgr. Jana Vildumetzová, hejtmanka Karlovarského kraje, prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., hejtman Moravskoslezského kraje

Petr Beitl, primátor statutárního města Jablonec nad Nisou, MUDr. Zdeněk Fink, primátor statutárního města Hradce Králové, Ing. Martin Charvát, primátor statutárního města Pardubic, Ing. Tomáš Macura, MBA, primátor statutárního města Ostravy, Doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D., primátor Statutárního města Olomouce, Ing. Jiří Svoboda, primátor statutárního města České Budějovice, Ing. Petr Vokřál, primátor statutárního města Brna, Martin Zrzavecký, primátor města Plzeň

          

 

 

 

 

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury.

Aktuality

Archiv 2017

Noc kostelů 2018

V roce 2018 se bude Noc kostelů konat v pátek 25. května.

více informací >>

Noc kostelů 2017

Koordinátoři Noci kostelů se setkali při vyhodnocení Noci kostelů 2017, která se opět konala v celé České republice.

Noc kostelů se stala v České republice již tradiční událostí, očekávanou mnoha tisíci zájemců. V letošním roce se zapojilo více než 1 400 kostelů a modliteben a podle informací bylo v celé České republice během Noci kostelů zaznamenáno opět více než 450 000 návštěvnických vstupů.

Příští Noc kostelů se bude konat 25. května 2018.

více informací >>

Noc prozářená hvězdami v ostravsko-opavské diecézi

Krásná letní noc byla i v Ostravsko opavské diecézi prozářená nejen hvězdami, ale také rozzářenými okny 135 zapojených kostelů, do kterých zamířilo více než 30 tisíc návštěvníků. Děkujeme všem zapojeným organizátorům, kteří připravili mnoho pěkných programů a rozzářili tak mnoho lidských očí!

Počet návštěvnických vstupů v pražské arcidiecézi

Letošní Noci kostelů se v pražské arcidiecézi účastnilo 311 kostelů a naši pořadatelé odhadli, že do těchto kostelů vstoupilo 120 000 lidí. Toto číslo budeme ještě upřesňovat.

více informací >>

Živý přenos z pontonu na Vltavě

V rámci Noci kostelů bude v Praze na Vltavě probíhat zvláštní program. Z této události vám nabídneme živý přenos.

Přijďte spolu s námi pozorovat množství kostelů a věží z hladiny Vltavy! Vstoupit na ni můžeme díky jednomu z největších vltavských pontonů se jménem František. Moderátorem večera bude svatovítský kanovník P. Mgr. Tomáš Roule.

(foto M. Němeček)

více informací >>

Noc kostelů v brněnské diecézi

V těchto dnech pořadatelé dolaďují nabídku programů letošního večera Noci kostelů. Více než 180 kostelů v brněnské diecézi nabídne na 1 000 programů a jistě bude z čeho vybírat. Na tiskové konferenci představili pořadatelé novinky letošního ročníku.

"Věříme, že i letošní, již devátý večer Noci kostelů, bude nejen kulturním zážitkem, ale i příležitostí k setkání s křesťanstvím v přátelském duchu respektu, dialogu a vzájemného porozumění a děkujeme energetické společnosti SPP za podporu projektu", uvedl R.D. Mgr. Roman Kubín, biskupský vikář pro pastoraci brněnské diecéze.

více informací >>

Noc kostelů ve Zlíně nabídne tajuplné zážitky i setkání s bývalým drogovým dealerem

V pátek 9. června večer se otevřou dveře stovek kostelů po celé zemi, aby pozvaly dovnitř všechny lidi, kteří chtějí zažít tajemnou atmosféru a sílu tohoto posvátného místa v noci. Zlínský kostel sv. Filipa a Jakuba zve návštěvníky na zajímavý program. Chrámem během večera zazní hudba mnoha žánrů, průvodci doprovodí zájemce na věž a půdu kostela, bude možnost zapálit si svíčku na svůj vlastní úmysl, nebo využít rozhovoru s knězem. U kostela bude pro návštěvníky připravena káva a drobné občerstvení. O svůj životní příběh se podělí bývalý narkoman a drogový dealer Peter Lipták, kterému se podařilo dostat z pout závislosti. Kostel bude otevřen až do půlnoci.

více informací >>

Andreo, vyprávěj! Noc kostelů se známou herečkou

Noc kostelů není jen o krásných a zajímavých stavbách, ale také o krásných a zajímavých lidech. Kostel Panny Marie Královny míru v Praze 4 (Ve Lhotce 330) vám opět nabízí možnost poznat blíže známou tvář. Loni to byl režisér a herec Jiří Strach. Letos pozvání přijala Andrea Kerestešová - herečka, modelka, manželka, maminka těšící se na miminko a katolička v jedné osobě. 

více informací >>

Plzeňské návštěvníky Noci kostelů bude rozvážet i historický trolejbus

Plzeňské biskupství ve spolupráci s Plzeňskými městskými dopravními podniky nabídnou v pátek 9. června 2017 během celého večera od 19 do 23 hodin možnost svézt se speciálně vyzdobeným historickým trolejbusem. Všechny zájemce zadarmo přiblíží ke kostelům a dalším modlitebnám, které se zapojí do letošní Noci kostelů.

Uvnitř trolejbusu budou k dispozici informace o programech v jednotlivých kostelech, nebude chybět ani společnost milého pana průvodčího a pozornost ve formě drobného dárečku.

Foto: archiv PMDP

více informací >>

Noc kostelů v královéhradecké diecézi

V pátek 9. 6. 2017 proběhne v královéhradecké diecézi 9. ročník známé jarní Noci kostelů. Mottem letošního roku je verš z knihy Moudrosti: „Za dne jim byla záštitou, noc prozářila hvězdami.“

 

 

více informací >>

V rámci Noci kostelů vystoupí gospelová skupina Kapucíni

V rámci Noci kostelů vystoupí známá slovenská gospelová skupina Kapucíni, kterou tvoří skuteční řeholní bratři, v kostele sv. Františka z Assisi v Praze na Chodově.

více informací >>

Brožura pro Noc kostelů v Praze a Středočeském kraji

Všem zájemcům o program Noci kostelů v Praze a Středočeském kraji nabízíme brožuru, kterou jsme pro oblast Arcidiecéze pražské vytiskli.

Lze ji také stáhnout na našich stránkách zde.

více informací >>

Archiv aktualit »»»