YouTube

Záštitu nad Nocí kostelů 2011 převzali

Mons. Dominik Duka, OP, předseda ČBK, arcibiskup pražský,
Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický,
Mons. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský, Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký, Mons. Josef Kajnek, administrátor královéhradecké diecéze, Mons. František Václav Lobkowicz, biskup ostravsko-opavský, Mons. František Radkovský, biskup plzeňský

Mgr. Joel Ruml, předseda Ekumenické rady církví ČR

MUDr. Jiří Besser, ministr kultury ČR

JUDr. Michal Hašek, předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje,
MUDr. Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina, Mgr. Stanislav Eichler, hejtman Libereckého kraje, Milan Chovanec, hejtman Plzeňského kraje, MVDr. Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje, Ing. Jaroslav Palas, hejtman Moravskoslezského kraje, doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc., primátor hl. města Prahy, Martin Tesařík, hejtman Olomouckého kraje, Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje

MUDr. Miroslav Adámek, primátor města Zlína, Mgr. Martin Baxa, primátor města Plzně, MUDr. Zdeněk Fink, primátor města Hradce Králové, ing. Dan Jiránek, primátor města Kladna, Mgr. Jan Korytář, primátor města Liberce, Jaroslav Kubera, primátor statutárního města Teplice, Ing. Vít Mandík, primátor města Ústí nad Labem, Ing. Martin Novotný, primátor města Olomouce, MUDr. Raduan Nwelati, primátor města Mladá Boleslav, Bc. Roman Onderka, MBA, primátor statutárního města Brna, František Pelant, primátor města Děčín, Mgr. Juraj Thoma, primátor statutárního města České Budějovice, Ing. Vlastimil Vozka, primátor města Most, Ing. Jaroslav Vymazal, primátor statutárního města Jihlavy

Partneři projektu:
Lange Nacht der Kirchen Noc kostolov Ministerstvo kultury SkyNet, a.s. RailReklam

 

Mediální partneři:
Radio Proglas Deník Český rozhlas TV NOE

Aktuality

Archiv 2011

Příští Noc kostelů 1. června 2012

Noc kostelů se bude konat v pátek 1. června 2012.

 

více informací >>

Noc kostelů 2011 – v ČR více než 300 000 návštěvnických vstupů

Koordinátoři Noci kostelů ze všech diecézí se sešli 7. - 8. června k vyhodnocení Noci kostelů, která se konala v celé České republice.

Podle informací bylo v 939 kostelech a modlitebnách v celé České republice během Noci kostelů 2011 zaznamenáno více než 300 000 návštěvnických vstupů, a to i přes nepřízeň počasí. Na základě reakcí návštěvníků i médií se otevřené prostory kostelů, i doprovodné programy zde připravené, těšily velkému zájmu nejširší veřejnosti.

více informací >>

Noc kostelů 2011 očima pořadatelů

Jaká byla Noc kostelů v Jaroměřicích nad Rokytnou, Troskotovicích, Moravanech u Brna, Miroslavi či na různých místech Brna se dozvíte v následující mozaice, která mohla vzniknout díky informacím a fotografiím zaslaným pořadateli Noci kostelů.

Atmosféru Noci kostelů v mimořádně otevřeném kostele sv. Josefa v Brně přibližuje následující videodokument na YouTube: Noc kostelů u sv. Josefa. O tom jak prožili Noc kostelů v kostele sv. Janů a minoritském klášteře se dozvíte na stránkách minoritů v Brně.

více informací >>

Napište nám

Napište nám, jak jste prožili Noc kostelů, která místa jste navštívili a co vás v programech zaujalo. Využít k tomu můžete odkaz "Napište nám". Přivítáme vaše zážitky a postřehy z Noci kostelů.

S případnými dotazy či připomínkami se prosíme obracejte na koordinátory jednotlivých oblastí - viz "Kontakty", neboť aplikace "Napište nám" slouží pouze pro reakce návštěvníků Noci kostelů a neumožňuje odpovídat na dotazy.

více informací >>

Noc kostelů těší návštěvníky i pořadatele

Pěkné reakce návštěvníků na letošní Noc kostelů byly zaznamenány i v ostravsko-opavské diecézi.

„I když jsem už dlouhá léta spíše ateista, dnešní večer ve mně probudil toho malého kluka, který kdysi ministroval a věřil celou svou duší. Děkuji.“

„Večer se mi moc líbil a nevěřil jsem, že jsou lidé z kostela něčeho takového schopni. Noc kostelů je dobrý nápad a určitě bude mít velkou tradici a nezanikne.“

V průběhu Noci kostelů bylo i přes nepřízeň počasí pořadateli zaznamenáno v 87 otevřených kostelech 22 tisíc návštěvnických vstupů. Ostravsko-opavská diecéze se do tohoto projektu zapojila již podruhé a s radostí může konstatovat, že během jednoho roku vzrostl počet přihlášených kostelů i počet návštěvníků dvojnásobně.

více informací >>

Poděkování organizačním týmům Noci kostelů v litoměřické diecézi

Noc kostelů, která proběhla v pátek 27. května 2011, přilákala opět mnoho návštěvníků toužících zažít něco výjimečného. Největší odměnou pro pořadatele byl mnohdy překvapivý zájem ze strany nočních poutníků - ve 136 kostelech, kaplích a modlitebnách litoměřické diecéze bylo zaznamenáno více než 23 tisíc návštěvnických vstupů. Několikaměsíční úsilí tak bylo odměněno nad očekávání úspěšným průběhem celé akce.

více informací >>

Noc kostelů v olomoucké arcidiecézi se vydařila, hlásí pořadatelé i návštěvníci

V pátek 27. května se v olomoucké arcidiecézi otevřely dveře kostelů, kaplí a modliteben při druhém ročníku akce Noc kostelů. Ve srovnání s loňským rokem se počet otevřených objektů více než zdvojnásobil a dosáhl počtu 145, návštěvníků dorazilo téměř 62 tisíc, což je o polovinu více než loni.

více informací >>

Jaká byla Noc kostelů v pražské arcidiecézi

I přes nepřízeň počasí se letos potvrdil zájem lidí o Noc kostelů, která proběhla 27. května 2011. Téměř 75 tisíc nočních poutníků navštívilo v pražské arcidiecézi 155 kostelů z 12 různých křesťanských církví. V celé České republice bylo otevřeno více než 1000 křesťanských chrámů.

více informací >>

Výjímečná atmosféra tajuplné NOCI KOSTELŮ oslovila návštěníky v plzeňské diecézi

Slavnostně rozsvícené chrámy a davy lidí, kteří se hrnuli dovnitř v páteční večer, byli znamením, že se už potřetí koná Noc kostelů. Oproti loňské akci, kdy se zapojilo 40 kostelů a modliteben, letos jejich počet stoupl na 94.  Stejně jako v minulých letech se akce těšila veliké přízni návštěvníků, kterých přišlo navzdory nepřízni počasí na 22 000, z toho v samé Plzni kolem 12 000. Jedna z učastnic akce Paní Jitka Kotlanová napsala:"Velký zážitek celkově - stylová hudba - propojená vyjímečnou atmosférou musela oslovit každého, nejen díky rozmanitosti doprovodných akcí, určitě si každý přišel na své. Velmi oceňuji kyvadlovou dopravu a podrobně rozpracovaný a hlavně přehledný poutnický pas - vážně velké plus. Jsem ráda, že ani nebylo možné se všeho zúčastnit a o to více se můžu těšit na další ročníky. Zážitky osobního rázu, tak jak každý vnímá po svém a to je myslím cílem. Plzeň může být pyšná!"

Noc kostelů se opět těšila velkému zájmu

První česko-slovenská Noc kostelů otevřela v České a Slovenské republice brány více než 1000 kostelů.

Během Noci kostelů 2011 zaznamenali pořadatelé ve 137 otevřených kostelech v brněnské diecézi na 118 000 návštěvnických vstupů, a to i přes vytrvalý déšť během celého večera. Největším lákadlem letošní Noci kostelů v Brně byl kostel sv. Josefa na Josefské ulici, který byl pro návštěvníky mimořádně otevřen po téměř 20 letech.

více informací >>

Na nám. Svobody roste znovu kostel sv. Mikuláše

Zvony z kostelních věží se rozezní až před šestou hodinou, ale na náměstí Svobody v Brně po více 140 letech začíná už nyní během odpoledne za přihlížení kolemjdoucích ožívat zbořený kostel sv. Mikuláše, který stával na náměstí Svobody od počátku 13. století.
Do více než dvoumetrové výšky vyrůstá část presbytáře kostela vystavěná z dřevěných latí. Během večera se mohou návštěvníci Noci kostelů na vystavených panelech dozvědět informace o historii tohoto zbořeného kostela, který stával na náměstí Svobody až do roku 1870. Doprovodný program bude probíhat také na pódiu

více informací >>

Archiv aktualit »»»