YouTube

Záštitu nad Nocí kostelů 2009 převzali

Mons. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský, Mons. František Radkovský, biskup plzeňský

Mgr. Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje

Partneři projektu:
SkyNet, a.s. OHL ŽS, a.s. Volksbank Brněnské kulturní centrum Centrum pro rodinu a sociální péči

Mediální partneři:
Český rozhlas Brno Radio Proglas SAMAB TV NOE Rádio Petrov Katolický týdeník Brno Business Listy jižní Moravy Lidové noviny Signály.cz

Aktuality

Archiv 2009

Plzeňská Noc kostelů se umístila na 2. místě v žebříčku akce Kulturní událost v Plzni 2009

Týdeník "Sedmička" z Plzně vyhlásil anketu o Kulturní událost 2009 v Plzni. Mezi několika vybranými kulturními událostmi, se loňská Noc kostelů  natolik zalíbila čtenářům, že ji v hlasování vynesli na druhé místo. Doufáme, že  tato akce i v budoucnu bude vyhledávaná mezi obyvateli Plzně a okolí.

více informací >>

Noc kostelů 28. 5. 2010

Noc kostelů 2010 se v Rakouské a České republice bude konat 28. května. V otevřených kostelech, klášterech a modlitebnách bude pro návštěvníky opět připraven bohatý program až do pozdních nočních hodin. 

více informací >>

Dvoudílný videodokument o Noci kostelů na YouTube

Nově je na YouTube umístěn dvoudílný dokument Bronislava Berníka přibližující očima pořadatelů i návštěvníků průběh a atmosféru Noci kostelů, která se konala 29. 5. 2009.

Noc kostelů I     Noc kostelů II

více informací >>

Na Vysočině se k Noci kostelů připojuje také Třešť

Noc kostelů v roce 2010 budou moci prožít také obyvatelé a návštěvníci Třeště – malebného města na Vysočině, proslulého betlémy a betlémářstvím. Program Noci kostelů bude probíhat v kostele sv. Martina, který je nejstarší architektonickou památkou ve městě. Byl založen ve 13. století, dostavěn ve druhé polovině 15. století a později barokně upraven.

více informací >>

Kostel sv. Augustina v Brně se zapojí do Noci kostelů 2010

Kostel sv. Augustina v Masarykově čtvrti je dalším brněnským kostelem, který se se svým programem zapojí do příštího ročníku Noci kostelů. V příštím roce uplyne 80 let od položení základního kamene tohoto kostela, který je někdy nazýván "jubilejním", neboť jeho stavba byla započata při příležitosti památky 1500 let od úmrtí velkého církevního učitele sv. Augustina.

více informací >>

Noc kostelů 2010 také v Brně-Tuřanech

Do nadcházejícího ročníku Noci kostelů se zapojují další kostely. Mezi nimi je také poutní kostel Zvěstování Panny Marie v Brně-Tuřanech, známý starobylou sochou Panny Marie Tuřanské, která byla 27. září slavnostně přenesena do areálu na nedalekém letišti a při bohoslužbě se Svatým otcem Benediktem XVI. umístěna v blízkosti oltáře.

více informací >>

Napište nám

Napište nám, jak jste prožili včerejší Noc kostelů, která místa jste navštívili a co vás v programech zaujalo. Využít k tomu můžete odkaz "Napište nám". Přivítáme vaše zážitky a postřehy z Noci kostelů.

více informací >>

Dlouhá noc kostelů v Rakousku předčila očekávání

Na 3000 programů v 700 otevřených kostelech v celém Rakousku navštívilo během Dlouhé noci kostelů téměř 310 000 návštěvníků.
Od 17.50 do 18.00 zvaly k návštěvě chrámů zvony rakouských kostelů. Během celého večera si mohli návštěvníci vybrat z pestré nabídky programů. Hudební program ve Stephansdomu byl věnován 200. výročí smrti rakouského skladatele Josepha Haydna. V některých kostelech byla Noc kostelů skutečně dlouhá, např. v kostele sv. Jana Nepomuckého končil program pozváním na sobotní snídani. Informace o průběhu a netradičních programech "Lange Nacht der Kirchen" - Dlouhé noci kostelů nalezente na www.langenachtderkirchen.at a Stephanscom.at.

více informací >>

Video - Noc kostelů v Plzni

Noc kostelů v Plzni 2009 - videodokument Michala Houdka na serveru YouTube vám přiblíží neobyčejně poutavou atmosféru Noci kostelů v Plzni.

více informací >>

Video - Noc kostelů v Adamově

Zájemci se mohou na serveru YouTube podívat na videodokumentaci z programu Noci kostelů v kostele sv. Barbory v Adamově. Tento destiminutový dokument svědčí o tom, že program zde byl skutečně netradiční. Fotografie z Noci kostelů v Adamově si můžete prohlédnout zde.

více informací >>

Fotogalerie Noci kostelů

Program v minoritském kostele sv. JanůPod odkazem Fotogalerie naleznete fotodokumentaci z programů Noci kostelů. Že bylo co fotografovat dokazuje také množství externích odkazů na fotogalerie návštěvníků.

více informací >>

Dlouhá noc kostelů v Rakousku - už tento pátek

Pátý ročník akce Lange Nacht der Kirchen - Dlouhá noc kostelů, která byla inspirací pro naše pořadatele Noci kostelů, se bude konat v celém Rakousku v pátek 5. června 2009. Otevřeno bude více než 700 kostelů ve městech i na venkově a pro návštěvníky je zde připraveno na 3000 programů. Informace o rakouské Lange Nacht der Kirchen včetně přehledu programů jednotlivých kostelů naleznete na stránkách www.langenachtderkirchen.at.  

více informací >>

Archiv aktualit »»»